Коли под наем в Пловдив, Рентакар Пловдив на изгодни цени, Автомобили под наем на Летище Пловдив - Крумово, Кола под наем в Пловдив център, Автомобил под наем, рентакар с нови коли под наем в Пловдив

EDI RENT A CAR`dan araba kiralama şartları

GENEL ŞARTLAR

Araç kiralama için istenen şartlar:

En az 5 yıllık ehliyete sahip olmak, 25 yaşını doldurmuş olmak, sürücüye ait şahsi belgeler (nüfus cüzdanı, pasaport, kredi kartı). Oto kiralamada 25 yaş altı sürücüler günlük kira dışı “Genç sürücü” ücreti öder ve normal depozitonun 50% fazlasını bırakır. Şartlarda değişiklik ve kısıtlama hakkı şirketimiz tarafından saklı tutulur.

Kiralama süresi:

En az kiralama süresi 24 saat`tir. Araba tesliminde gecikme süresi  ekstradan ücretlendirilir:

1 saate kadar – ücretsiz, 1-5 saat arası – günlük kiranın yarısı, 5 saat üzeri – 1 günlük kira bedelinde.

Ödeme yöntemi:

Kabul edilen kredi kartları Visa, MasterCard, Maestro, Borica yanı sıra nakit ya da banka hesabı. Ödeme sırasında depozito bırakılır, depozitonun bedeli araçların modeline göre değişir.

Sigorta:

Tüm araçların kaskosu bulunmaktadır. Ancak, lastikler, jantlar, ön cam ve şase hasarlarını kapsamaz. Kaskonun şartları içerisinde arabanın evrakları ve anahtarının mevcut olması bulunmaktadır, ayrıca polis tutanağı istenmektedir.

Lütfen dikkat:

Kaza durumunda polis tarafından gerekli belgelerin sağlanmaması halinde zararların tam miktarı müşteri tarafından ödenmelidir.

Hırsızlık ya da aracın pert olması durumunda polisten gereken evraklar getirilmezse (kasko şartlarının yerine getirilmemesi durumunda) müşteri arabanın kasko değerinin tamamını ödemekle yükümlüdür. Kasko aracın aksesuar, kısmi kaybı veya parça kaybını kapsamaz.

Yukarda ki sigortaların hiç biri müşterinin araç içi hasarlara karşı ( döşeme, gösterge paneli, koltuk vs.) sorumluğunu ortadan kaldırmaz.

Yakıt:

Eksik yakıt ile getirilen aracın yakıt bedeli ödenir.

Tek yönlü kiralama:

Başka şehir ya da ofise iade edilen kiralık araç için EDI Rent a Car ek bir ücret talep edebilir.

Önceden yapılmış rezervasyonlarda Bulgaristan`ın her noktasına araba temin edilir.

Ek sürücü:

Iki kişiden fazla sürücü için ekstra ücret talep edilir.

Ek aksesuarlar:

Bebek / çocuk koltukları, kayak rafları, kar zincirleri, GPS navigasyon vs. Günlük  ücret uygulanır.

Çalışma saatleri dışında araç kiralama:

Çalışma saatleri dışında araç kiralama/iade etmenin ücreti  10 €`dur. Çalışma saatleri: 09:00 - 18:00.

Yurt dışı için araç kiralama:

Sadece ön rezervasyonla kiralanır. Ek ücret uygulanır. Her ülkeye kiralanmaz.

Ek aksesuarlar hakkında özel fiyatlandırmalar için bize on-line form ile ulaşın.

Arabada bulunan ekipmanlar:

EDI Rent a Car aşağıdaki ekipmanları ile araba kiralama sunmaktadır:

* Yedek lastik anahtarı ve kriko

* İlk yardım kiti, yangın söndürme tüpü

* Yansıtıcı üçgen

* Yansıtıcı yelek

* Bulgaristan yol haritası

* Radyo kasetçalar ya da CD-çalar

Araç  Kiralama Önerileri:

Rezervasyon yaptırdığınız aracı kiralama sırasında EDI Rent a Car çalışanı size arabanın olası çizik ya da hasarlara karşı ön izleme yapmanızda yardımcı olacaktır. Tüm ayrıntılar devir teslim protokolüne kaydedilir. Kilometre sayacını kontrol ediniz ve tüm ışıkların düzgün çalıştığından emin olunuz. Eğer herhangi bir sorun tespit ederseniz temsilcimize bildiriniz. Önemli olan bir nokta da otoparktan çıkmadan  sürücünün kiraladığı aracı tanımasıdır, sinyallerin, farların, cam sileceklerinin nereden çalıştırıldığına, yakıt deposunun hangi tarafta olduğuna göz atınız. Ayrıca ilk bakışta basit gibi görünen detaylarına da dikkat ediniz, rengi, markası ve plaka numarası gibi, böylece arabayı büyük ve kalabalık bir yere ya da küçük ara sokağa park ettiğinizde bulmakta zorluk çekmezsiniz. Eğer ihtiyaç duyarsanız temsilcimiz size harita temin edecektir, haritaya iyice göz atınız ve hareket etmeden önce rotanızı belirleyiniz.

Kiralık araç iadesi:

Aracı teslim etmeden önce son kez içine ve bagajına göz atınız, bu içinde size ait bir şey unutmamanıza yardımcı olacaktır. Her şeye rağmen bir şey unuttuğunuz takdirde merak etmeyiniz biz size ulaşıp unuttuğunuz eşyaları iade ederiz.

EDI Rent a Car hizmetleriyle mükemmel seyahatinize başlayabilirsiniz!

EDI Rent a Car`in Bulgaristan`da sürüş için tavsiyeleri:

Yolun sağ tarafından sürünüz.

Bulgaristan'da sürüş için yasal yaş sınırı 18'dir.

Sürücü geçerli bir ehliyete sahip olmalıdır. AB ülkeleri ve İsviçre vatandaşları ulusal ehliyetlerini kullanabilirler, çünkü Bulgaristan AB ülkesidir. Eğer AB üyesi olmayan bir ülkeden iseniz, bir yıllık bir süre için sürücü belgenizi  kullanabilirsiniz.  Emniyet kemeri kullanımı arka koltuklarda da dahil zorunludur.  12 yaşından küçük çocukların ön koltukta yolculuk yapmaları yasaktır. Gündüz farları acık kullanmak zorunluluğu vardır.

Sürüş sırasında handsfree kullanmadığınız surece cep telefonu kullanmak yasaktır.

Hız limitleri:

Otoban: 130 km

Karayolu: 90 km

Şehir içi: 50 km

EDI Rent a Car`in Bulgaristan`da park etme tavsiyeleri:

Şehirlerde otoparka sadece bunun için ön görülmüş yerlerde izin verilir. Mavi veya yeşil ile işaretlenmiş park alanları da mevcuttur, bu alanlara ücret karşılığında park edilir, ödeme şekli  1302`ye SMS göndererek yada orada çalışan görevliye nakit ödeyerek yapılır. Ücretlendirme saat başına yapılır. SMS gönderdikten sonra ödeme başarılı olduğuna dair onay alacaksınız. Ödeme yaptığınız surenin sonuna yaklaşıldığında bilgilendirme mesajı alacaksınız. Büyük şehirlerde birçok ücretli otopark da bulunmaktadır.

Herhangi bir acil durumda, 112 ulusal numarayı arayın.
В момента разглеждате олекотената мобилна версия на уебсайта. Към пълната версия.